سخن بزرگان
اما حسین علیه السلام:خداوندا قائم ما را از پس پرده ی غیبت برون اور و ان گاه او از ستمگران انتقام گیرد.

دیدار حجت الاسلام دکتر سید محمود وزیری با مراجع

در پی سفر اخیر حجت الاسلام وزیری به کشور گینه و شرکت در سمینار وحدت اسلامی،در تاریخ95/10/10،از بامداد این روز،دیدارهایی با مراجع عظامی که در سفر به گینه،نمایندگی ایشان را برعهده گرفته بودند(ایات عظام مکارم،صافی،سبحانی و ایت الله اراکی)،انجام دادند.همچنین با ایت الله علوی و علامه سید جواد شهرستانی،دیدار مفیدی داشتند.این دیدارها با حضور سفیر فعلی ایران در گینه،دکتر وحید کیانی،و سفیر قبلی در کینشازا،دکتر علی مختاری که هر دو از دیپلماتهای برجسته ی کشور عزیزمان هستند،صورت گرفت.

در این دیدارها چند نکته ی مهم از سوی دکتر وزیری تقدیم مراجع شد:

1-ویژگی غرب آفریقا:وجودعطش در میان مردم و بخشهایی از دولتهای آن سامان جهت آشنایی با مکتب اهلبیت علیهم السلام و نیزعلاقه به ایران و انقلاب و همچنین انزجار از وهابیت و خشونت آنها که در مجموع این فاکتور ها،بیانگر وجود مقتضی برای حضور فرهنگی قویتر ایران درآن دیار میباشد.

2-وجود فقر مالی و فرهنگی سبب شده تا اینکه مردم رسما و با زبان حال و قال ازعلماء مکتب ما درخواست کمک کرده بلکه استغاثه نمایند.امریکه وظیفه حوزه علمیه را سنگین میکند.

3-برخی از صاحبان مناصب دینی داری گرایش صوفیانه هستند و نیز ازدولتمردان افرادی وجود دارند که سخت علاقمند به توسعه و تعمیق روابط با ایران میباشند ودر این مسیر مواجه با بی توجهی هستند که باید باین امر توجه بیشتر صورت گیرد.

 

مراجع عظام درااین دیدارها که باحضور سفرای فعلی و سابق ایران در منطقه صورت گرفت بر ضرورت تعمیق روابط مذهبی فرهنگی موجود تاکیدکرده خواستار توسعه بیشتر چنین پیوندهایی شده وبررسیدگی بهتروسریعتر به درخواستهایی که ازسوی مردم غرب آفریقامطرح گردیده طبق امکانات موجود تاکیدفرموده هرکدام ازین شخصیتهای برجسته فوق الذکر رهنمودهایی را ارائه کردند.

 

درپایان غالب این دیدارها مراجع عظام ازجناب وزیری استاد حوزه علمیه بخاطر فعالیتهای گسترده در عرصه بین الملل بویژه ره آوردسفر اخیرشان به غرب آفریقا تشکر و قدردانی بعمل آوردند.