سخن بزرگان
اما حسین علیه السلام:خداوندا قائم ما را از پس پرده ی غیبت برون اور و ان گاه او از ستمگران انتقام گیرد.

سخنرانی حجت الاسلام دکتر وزیری در مراسم نکوداشت ایت الله شیخ محمد رضا حدائق

چهارشنبه شب ۲۴ آذرماه ۹۵ مراسم نکوداشت آیت الله شیخ محمد رضا حدائق در مسجد الرسول شیراز و باحضور حجت الاسلام دکتر وزیری و حضرات آیات ایمانی،امام جمعه و دستغیب،تولیت آستان شاهچراغ و روحانیت و برخی از مسئولین و مدیران ارشد استان فارس و تعدادی از ائمه جمعه و جماعات و باشرکت گسترده ی مردم برگزارشد.

 

در این مراسم باشکوه که پس از نماز مغرب تاحوالی ساعت ۹ ادامه یافت،جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود وزیری به تفصیل سحنرانی کردند.

 

ایشان که حامل پیام شفاهی سه تن از مراجع عظام تقلید بود (حضرات آیات عظام مکارم،صافی و سبحانی) ابتدا سلام و درود و قدردانی مراجع عالی مقام را به مردم ولایتمدار خطه فارس و اهالی شیراز و بویژه به شخص آیت الله حدائق ابلاغ نمود و جمله ای از آیت الله عظمی مکارم را که دیروز چنین فرمودند: این عالم ربانی عمری را در خدمت اسلام عزیز و پیامبر اعظم صلی الله علیه و اله و اهلبیتش سپری کرده،نقل کردند.

 

دکتر وزیری ابتدا از بر پا کنندگان این همایش که مسئولان اداره کل تبلیغات استان تحت اشراف حضرت آیت الله ایمانی تشکر کرده و افزود:

برپایی چنین جلساتی،بخصوص در حیات بررگان و نه پس از مماتشان،خود نوعی از تعظبم بموقع شعائر الهی است و مردم بدین سان بهتر از طریق شناسایی این راد مردان از عهده الگو گیری برمی آیند.

این استادحوزه علمیه اضافه کرد:اینکه امروز مشاهده میکنیم برخی در مقابل قبر تخت جمشید سجده میکنند،یا خطوط قرمز دین را برنمیتابند،غالبا بدلیل جهل و غفلت است و نه ازسر ضدیت با اسلام.

لذا اینگونه نگوداشت ها گامی است در شناساندن شخصیتهایی که مردم با دیدنشان سخت تحت تاثیر قرار گرفته و گاه صرفا با مشاهده شان و یا اندکی پرس و جو درباره آنان بخشی ازشبهاتشان برطرف میگردد.

وی سپس با ذکر آیاتی از قرآن و احادیثی از اهلبیت علیهم السلام به تشریح ملاکهای برتری و تمایز مردم و نخبگان از یکدیگر پرداخت و باذکر قصیده ای ازعلامه بزرگوار آیت الله حسن زاده آملی از نخبگان و فرهیختگان خواست تا نسبت به حفظ و حراست از ارزشهای اسلامی و انقلاب،همت و کوشش بیشتری کرده و قشر جوان و روشن فکر را بیشتر مورد توجه خود قرار دهند.

 

درپایان نیز باذکر خاطره ای سفرحج خود با آیت الله محمد رضا حدایق که سالها قبل رخداده است،از مقام‌ شامخ شهید محراب آیت الله دستغیب تجلیل به عمل آورد و باخواندن دعائی از آن شهید که به خواندنش عادت داشت سخنرانی ۷۰ دقیقه ای خود را پایان داد.